Často kladené otázky

1. Co je franchisová spolupráce? Co to pro mě znamená?

Franchising je ověřený způsob podnikání. Franchisant (nový majitel stánku - vy) je samostatný podnikatel fungující pod společnou značkou, nabízí jednotný produkt nebo službu a řídí se stanovenými pravidly franchisora (majitel sítě, poskytovatel licence).

V rámci franchisové smlouvy dostanete kompletní vybavení pro provoz stánku včetně licence „Tak trochu jiná točená“. Investujete vlastní prostředky a tím se stáváte majitelem stánku a veškerého vybavení, které vám generuje zisk. Sami pak řídíte veškerý provoz Vašeho stánku podle franchisové příručky (brigádníky, zásoby, umístění, finance…) a současně podporujete roční fixní částkou společný marketing, servis a další rozvoj sítě. Celý tým „Tak trochu jiná točená“ stojí za Vámi a je vždy připraven a ochoten Vám pomoci řešit jakoukoliv záležitost.

2. Znamená to, že nemohu být v ničem kreativní/individuální?

Nikoliv. Franchisová příručka stanoví jak má vypadat provoz pod značkou „Tak trochu jiná točená“, avšak kreativní nápady jsou vítány a po vzájemném odsouhlasení a konzultaci mohou být zavedeny.

3. Když podepíšu franchisovou smlouvu, kdy mohu začít s provozem?

Franchisovou smlouvu je potřeba podepsat do konce kalendářního roku, abychom stihli společně vše připravit a nastavit pro nadcházející sezónu. Na začátku sezóny (duben) se domluvíme společně na termínu předání kompletně vybaveného stánku a zaškolení obsluhy. Po zaškolení můžete začít ihned prodávat točenou zmrzlinu plnou ovoce.

4. Stačí mi řidičský průkaz na osobní auto?

Ano. V případě pojízdného stánku stačí ŘP sk. B, jelikož se jedná o brzděný přívěs do 750 kg.

5. Potřebuji nějaké speciální povolení?

Pro provoz zmrzlinového stánku je nutné mít živnost v oboru cukrář, pekař nebo hostinská činnost. Se získáním živnosti Vám pomůžeme. Nutné je splnit jednu ze tří podmínek:

  • Výuční list v oboru
  • Praxe v oboru alespoň 5 let
  • Odpovědný zástupce, který splňuje jednu z předchozích dvou podmínek (např. Franchisor - poskytovatel licence)

6. Zvládnu provoz stánku při zaměstnání?

Ano, pouze za určitých podmínek. Předpokladem je zvládnutí organizace vlastního času a provoz s brigádníky. Zda-li bude možné provoz zvládat i při Vašem zaměstnání, můžeme probrat na schůzce.

7. Chtěl bych provozovat stánek „Tak trochu jiná točená“, ale nenapadá mě žádné místo, poradíte mi?

Poskytujeme konzultace ohledně umístění stánku. V případě nutnosti je možné zajistit naší přítomnost na jednání o místě.

Ze zkušenosti nejlepší místa nebývají ta, kde mnoho lidí pouze prochází, ale místa, kde lidé cíleně tráví svůj volný čas a odpočívají. Mohou to být například parky, koupaliště, lanová centra, přírodní vodní plochy. Není naším cílem obsadit nákupní centra a velká města. Osvědčila se nám strategie SMO (střídání menších obcí). Každý den v týdnu si vyhradíte pro jinou obec v okolí a pravidelně je střídáte.

8. Co se stane, když se mi pokazí stroj?

V rámci franchisové licence poskytujeme servis a běžné opravy strojů. V případě nutnosti delší opravy, poskytujeme náhradní stroj, takže můžete fungovat bez přerušení.

9. Potřebuji si zařídit přípojku na vodu, elektřinu a odpad?

Stánek je vybaven duálním systémem rozvodu vody. Použít se dá jak přípojka, tak barely na čistou a špinavou vodu a díky tomu lze být nezávislý na přípojce vody/odpadu.

Elektřinu je vhodné si zařídit v blízkosti stánku, stačí jedna zásuvka 230V. V krajním případě lze suplovat elektrocentrálou.

10. Mám vlastní provozovnu se zákazníky a chtěl bych prodávat točenou zmrzlinu plnou ovoce značky „Tak trochu jiná točená“, ale nechci pojízdný stánek, je to možné?

Ano, je to možné. Pro tyto účely máme INSTORE variantu franchisové spolupráce. Ve Vaší provozovně si vyhradíte malý prostor pro náš stroj s podstavcem a mrazák. Spolupráce pak funguje totožně jako s pojízdným stánkem. Navíc budeme propagovat i Vaší provozovnu.

11. Jaké jsou náklady na výrobu zmrzliny?

Reálná čísla prověřená provozem a veškeré kalkulace probíráme s Vámi na schůzce.

12. V jakém počasí lze provozovat?

Provoz není omezen oblačností, ale teplotou. Zpravidla se provoz stánku vyplácí již od 15 °C anebo dokud vyloženě souvisle neprší.

13. Točená zmrzlina se nachází na každém rohu, mám šanci se prosadit s Vaším stánkem?

V našich stáncích vyrábíme točenou zmrzlinu s pravým ovocem a s možností výběru z více než 50 variant točené zmrzliny. Zákazník má možnost nakombinovat si čistě ovocnou zmrzlinu, což je přirozeně bezlepková a bezlaktózová zmrzlina. Nejen to na zmrzlině ocení, a proto se k nám většinou rád vrací.

14. Jaká je cílová skupina zákazníků?

Cílovou skupinou, vyhledávající osvěžení u našich stánků, jsou rodiny s dětmi, mladé páry, sportovci, lidé zabývající se zdravým životním stylem, alergici na lepek, laktózu, apod.

15. Jaké jsou hygienické požadavky k provozu stánku?

Zajišťujeme kompletní dokumentaci i proškolení obsluhy, vše je tak připraveno pro bezproblémový provoz.

16. Musím si sám hledat dodavatele?

Zajišťujeme kompletní dodavatelský řetězec na míru naší sítě a díky společným objemům snižujeme náklady na suroviny. S dodavateli jednáme jménem celé sítě a díky tomu udržujeme jednotnou kvalitu.

17. Limituje mě franchisová spolupráce na pořízení pouze jednoho stánku?

Nikoliv. Pro začátek doporučujeme začít s jedním stánkem, jakmile si zautomatizujete provoz jednoho stánku, můžete si otevřít celou flotilu stánků, pokud je zvládnete řídit. Zvýšíte si vlastní ziskovost díky optimalizaci nákladů.

18. Musím mít zkušenosti s podnikáním?

Nemusíte. Tým „Tak trochu jiná točená“ Vám je po celou dobu spolupráce k dispozici a pomůže Vám, když si s čímkoliv nebudete vědět rady.